telefon
rezervace
 

Panenský Týnec - historie


tl_files/tynec/tynec.01.jpg

 

 

Půdorys obce představuje ulici přes 1100 metrů dlouhou, uprostřed rozšířenou na náves pro kostel a hřbitov. Po  nové státní silnici, zvané též „Lipská cesta“ , se přiváželo zboží, suroviny a různé výrobky do země, hlavně do Prahy a vyváželo ze země. To mělo svůj význam pro pocestné, pomocníky i jiné živnosti. Právě za Tuscanyho se začal na této silnici vybírat celní poplatek za průjezd, který činil 4 krejcary. Prosperita městyse byla v té době na vrcholu. Rozvíjí se i formanská doprava, místní obchodníci a řemeslníci. Je založena pošta.

 

Nedostavěný chrám - nevíme přesně kdy byl založen a máme zde několik možností - Plichtou ze Žirotína, Plichtou ze Žerotína ml. nebo Jaroslavem ze Žerotína. Kdo tento chrám založil a stavěl se již asi nedozvíme, ale s jistotou víme, a psychtronici to ve svých měřeních dokázali, že chrám stojí na silné pozitivní zóně. Tato pozitivní energie má schopnost odstraňovat depresivní stavy, přinášet optimismus, dobrou náladu, elán a radost ze života.

 

Pobyt na tomto místě doporučují zejména lidem trpícími maniodepresemi, nedostatkem sebevědomí, lidem přecitlivělým, se sklony k sebevraždě. Energie vyzařující na tomto místě posiluje obranyschopnost organismu, dlouhodobější pobyt nebo časté návštěvy, posezení v trávě uprostřed chrámu – doporučují lidem po mozkové obrně, mozkové mrtvici a po veškerých úrazech hlavy. Přitahuje k sobě citlivé lidi, kumštýře, starší lidi, ale i milence, kteří si v jeho prostorách rádi hrají, zpívají nebo alespoň posedí. Důkazem tohoto je několik svatebních obřadů v prostorách chrámu a také několik filmů,nebo klipů, alespoň z části natáčených v těchto prostorách např. Kytice ve zpracování režiséra  F.A. Brabce, Post Coitum režiséra Juraje Jakubiska.


tl_files/tynec/tynec.02.jpg